Готуємось до старту Н У Ш
МОН винесло на громадське обговорення проекти Типової навчальної програми початкової школи. Підручники, які використовуватимуть для першачків у новому навчальному році, почнуть укладати після затвердження Кабміном нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Новий Державний стандарт початкової загальної освіти зараз узгоджується в Кабміні.( за вказаними посиланнями більш детальна інформація)
“Нова Українська Школа” публікує матеріали з “Математики”, “Навчання грамоти” та інтегрованого курсу “Я досліджую світ” для пілотування нового Стандарту початкової загальної освіти. Ці матеріали, безперечно, будуть у нагоді вчителям, які з нового навчального навчатимуть першокласників.
Видавництво “Генеза” передало “Новій Українській Школі” першу частину навчального посібника-зошита з інтегрованого курсу “Я пізнаю світ” для 1 класу (те саме, що й “Я досліджую світ” – ред.).
Авторками посібника є Тетяна Гільберг разом зі Світланою Бойко та Ніною Павич. За потреби, вчителі можуть користуватись цими матеріалами, адже НУШ декларує академічну свободу педагога.
Скачати файл можна за цим посиланням.
Ці навчальні матеріали відповідають затвердженій модельній навчальній програмі та навчальним планам для 1 класу. Посібнику надано гриф “Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України”.
У виданні інтегруються такі освітні галузі: природнича, громадянска та історична, технологічна, соціальна і здоров’язбережна, мистецька, мовно-літературна та математична.
Посібник складається з восьми частин, кожна з яких містить завдання для використання кожного окремого місяця.
З’явились навчально-методичні матеріали з “Математики”, розроблені Світланою Скворцовою та Оксаною Онопрієнко.
Ці матеріали отримали гриф Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО) та необхідне схвалення для використання в школі.
Друковані версії будуть випущені за сприяння громадських організацій GoGlobal та EdCamp і видавництва “Ранок”.
Скачати файл можна за цим посиланням.
Методичний супровід для учителя до видання “Математика. 1 клас. Навчальний зошит. У 4 частинах. Частина 1”, уроки 1–31
Скачати файл можна за цим посиланням.
На сайті студії онлайн-освіти EdEra стартувала реєстрація на обов’язковий онлайн-курс для вчителів Нової української школи, які візьмуть перші класи у 2018 році. Курс створено спільно МОН, студією онлайн-освіти EdEra, громадською спілкою “Освіторія” та іншими партнерами.
Зареєструватись на “Онлайн-курс для вчителів початкової школи” можна за цим посиланням. Поки що можна ознайомитися зі структурою курсу, функціоналом платформи, а також вступними роликами лекторів, що читатимуть матеріал. Детальніше про реєстрацію читайте у цьому додатку.
“Ми спеціально запустили реєстрацію на курс раніше, ніж має розпочатися саме навчання. Це має допомогти слухачам звикнути до платформи, дасть змогу спокійно зареєструватися та освоїтися“, – розповів засновник студії онлайн-освіти EdЕra Ілля Філіпов.
Навчання на курсі розпочнеться після затвердження урядом нового Державного стандарту початкової освіти. Про точну дату старту курсу повідомлять окремо.
Також цей курс буде відкритим для всіх охочих.
“Кожен вчитель, який хоче опанувати методики компетентнісного навчання, або, наприклад, батьки школярів, можуть пройти навчання. У разі успішного закінчення курсу вони отримають електронний сертифікат. Успішність оцінюватиметься за виконання теоретичних і практичних завдань, що отримуватиме слухач під час навчання“, – йдеться у повідомленні міністерства.
Такий сертифікат повинен отримати кожен вчитель НУШ. До того ж, проходження цього курсу зарахується як підвищення кваліфікації.
Курс складається з 6 модулів. Серед тем – Державний стандарт початкової освіти, управління класом, методики компетентнісного та інтегрованого навчання, інклюзивна освіта.
“Кожен експерт, який брав участь у створенні курсу, – справжній професіонал. Я переконана, що перегляд цього курсу буде корисним не лише для вчителів Нової української школи, а й для кожного, хто працює з дітьми чи має власних дітей-школярів“, – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Окрім того, розроблено інтерактивний посібник-глосарій EdEra Books. Він містить короткі теоретичні відео та навчальні тексти з онлайн-курсу. Це зроблено для того, щоб вчителі мали швидкий доступ до методичної інформації.