День: 29.05.2018

Зупинися, людино, на мить, подивись – як планеті болить

No Comments

Заклад дошкільної освіти № 3 «Росинка» долучається до суспільно-корисних заходів, які привертають увагу населення до проблем екології та закликають до збереження чистоти та посилення відповідальності за наш спільний дім! Наприкінці квітня в закладі провели заходи, організовані дітками з батьками та працівниками закладу. До дітей у гості завітала Земля, яку привітали з днем народження та поділилися з нею проблемами та питаннями, щодо збереження екологічного простору. Земля розповіла дітям, що кожного року для неї стає все важче, вона втрачає блакить планети та зелень яка є її легенями.

Старша група запросила Землю на екскурсію до річки Горинь та джерел нашого міста. Вихованці середньої групи зробили землю квітучою та зеленою, висаджуючи дерева та квіти.

Тиждень довкілля та Землі в закладі дошкільної освіти № 3 «Росинка» пройшов цікаво та змістовно, приніс багато повчального і корисного не тільки вихованцям, а й батькам та працівникам закладу.

Дуже хороше малятам на ходулях крокувати

No Comments

 

Протягом 2017-2018 н.р. педагогами закладу дошкільної освіти № 6 «Золота рибка» впроваджено один із методів оздоровлення малят – ходьба на міні-ходулях, бо це не лише цікавий вид спорту, який подобається дітям, а й саме та рухова діяльність, яка ефективно попереджує будь-які кістково-м`язові захворювання і сприяє виправленню вже наявних порушень постави у дітей. Це профілактика плоскостопості та засіб укріплення опорно-рухливої постави у дітей.

Здійснюючи профілактику сколіозу, плоскостопості, захворювання суглобів педагоги розвивають у дітей спритність, вміння володіти власним тілом, увагу. З медичної точки зору, ходулі здатні нормалізувати вагу, поліпшити координацію рухів, покращити роботу мозку, позбавити від страху.

11 травня вихователь садочка Т.С.Глушанець провела підсумкове сюжетне фізкультурне заняття «Подорож до Королівства Здоров’я», під час якого презентувала терапію на ходулях, яку активно впроваджує у роботі з дітьми. Діти з великим задоволенням змагалися у спортивній ходьбі на міні-ходулях наввипередки та грали у спортивні ігри. Було здорово та прикольно.

Пізнавальний квест у Міжнародний день сім`ї

No Comments

  

Дружні родини 6-х класів зібралися 15 травня на подвір’ї ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м.Славути відзначити Міжнародний день сім`ї проведенням цікавого та пізнавального квесту «Наша школа – другий дім!». Щиро радіючи весняному сонечку, дружні команди, сповнені енергії та оптимізму, розпочали гру девізом: «Шануй свою родину – найкращу і єдину, бо у великім світі це вічний оберіг».

Три команди 6-А, 6-Б, 6-В класів мали виконати різноманітні завдання на певних станціях. Капітани команд, представники від батьківського комітету, впевнено вели свої команди до перемоги. Учні разом із батьками орієнтувалися на місцевості школи за картою, бігали, стрибали, шукали скарби, відгадували інтелектуальні загадки й ребуси, читали гуморески, співали пісні. На кожній станції за правильно виконане завдання команда отримувала одну частину великого пазлу. Усі із захопленням спостерігали за перебігом змагань та допомагали своїй команді дружніми оплесками та слоганами. Усі вболівальники на асфальті малювали малюнки, щоб допомогти своїй команді виграти змагання. Виконавши всі завдання, команди зібралися біля школи, де склали свої пазли.

Цілий урок веселощів, азарту, гарного спортивного настрою, духу співпереживання, родинного тепла – ось результат квесту.

Categories: Новини шкіл

Арт-терапія в роботі практичного психолога

No Comments

На тему «Інтервізія за чашечкою чаю або Арт-терапія в роботі практичного психолога» був проведений семінар-практикум з елементами флеш-тренінгу для практичних психологів та соціальних педагогів міста на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7. Основною метою семінару стало підвищення професійної компетентності практичних психологів, соціальних педагогів за допомогою саморозвитку та самореалізації, ознайомлення з методами арт-терапії використовуючи методи самоаналізу, інтервізії.

Учасників семінару зустріли казкові герої Фея та Чарівник, які надихнули гостей на творчу та плідну працю.

За допомогою вправ «Привітання» та «Чарівний ящик» учасники налаштувалися на роботу, отримавши позитивні емоції. Техніка колажування, яку представляла заступник директора з навчально-виховної роботи С.С.Коробчук дала можливість структурувати усвідомлені та неусвідомлені аспекти, цінності життя і зрозуміти багатогранність власного «Я».

Наступним етапом семінару був практичний блок, безпосередньо флеш-тренінг, під час якого було продемонстровано різні види арт-терапії. Так практичний психолог школи Зоя Михайлівна Григорук запропонувала опрацювати елементи пісочної терапії «Робота з манкою», де учасники мали можливість за допомогою малювання манкою на склі та дзеркалі опрацювати власні емоційні стани, усвідомити психологічні межі. З елементами тканевої терапії «Хустинкова імпровізація» присутніх познайомила вчитель англійської мови Павельчук Н.О., тоді як вчитель початкових класів Калушевич І.О. продемонструвала танцювальну терапією «Дзеркало». Найбільшу активність учасників семінару викликав один із видів контактної імпровізації – взаємодія через простір, представлений через вправу «Магніт» заступником директора з виховної роботи Левіною І.М.; а найяскравіші емоції присутніх проявилися під час демонстрації музичної терапії «Музичні діалоги» вчителем початкових класів Творисюк Г.М.

Під час роботи інтервізійної групи протягом усього семінару спостерігалась доброзичлива атмосфера, високий рівень зацікавленості колег та активна участь при обговоренні проблем. Весь енергетичний запал отриманий під час флеш-тренінгу, надихав на роботу, вселяв нову силу для дій. В цьому й полягає найбільша користь інтервізії.

І на останок Фея та Чарівник розіграли лоторею-подарунків.

Categories: Новини шкіл

Змагалися юні рятувальники

No Comments

 10 травня 2018 року в спорткомплексі Аварійно-рятувального загону спецпризначення м.Хмельницького відбувся чемпіонат Хмельницької області з пожежно-рятувального спорту серед юнаків та дівчат, присвячений 100-річчю пожежної охорони.

Цьогоріч вперше в історії пожежно-прикладного спорту на Хмельниччині до змагань долучилися і дівчата. У змаганнях взяли участь 21 команда, що представляла кожен район області. Загалом 129 юнаків та 62 дівчини віком від 13 до 18 років змагалися у трьох вікових групах: молодша, середня і старша.

Учасники долали 100-метрову смугу з перешкодами, підіймалися штурмовою драбиною у вікно 2-го та 3-го поверхів навчальної вежі, змагалися у пожежній естафеті 4 по 100 м та бойовому розгортанні від мотопомпи.

Вдало виступила на чемпіонаті команда м.Славута, яка складалась з гуртківців Центру туризму і краєзнавства – ІІІ місце у командному заліку на дистанції «100-метрова смуга з перешкодами».

Кравчук Аліна, учениця ЗОШ І-ІІІст. № 6, посіла ІІІ місце у подоланні 100-м смуги з перешкодами та стала чемпіонкою області на дистанції «Підйом по штурмовій драбині».

Тренером команди був О.Лук`янчук, директор ЦТК, представником команди – начальник 18 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій обл.., майор служби цивільного захисту Ковальчук С., який чимало робить для розвитку пожежно-прикладного спорту серед школярів міста.

Вітаємо переможців і бажаємо їм подальших спортивних звершень.

Гордість минулого та надії сучасного

No Comments

Шкільні музеї при навчальних закладах міста стали організаційними центрами краєзнавчої роботи та ефективним осередком навчання. Їхня діяльність сприяє відродженню історичної свідомості, громадянського та патріотичного виховання учнів, забезпечує духовну єдність поколінь.

Так, 16 травня за ініціативою ЦТК у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 відбувся семінар керівників шкільних музеїв «Шкільний музей – осередок освітньо-виховної роботи в школі». Директор закладу Л.М.Кондратьєва у вступному слові розповіла присутнім про діяльність музею. Для гостей заходу учні провели пізнавальну екскурсію, після чого відбулось обговорення актуальних питань по впровадженню музейно-педагогічних форм та методів роботи.

Музей історії ЗОШ І-ІІІст. № 6 знайомить із матеріалами дослідження та маловідомими сторінками від заснування школи в 1898 році до сьогодення. В експозиційних розділах «А школа пам’яттю живе», «Їх працею школа звеличена», «Школа у датах, подіях і фактах», «Шкільна мозаїка», «Адреса долі – рідна школа», «Сходинки до Олімпу», Школа ними пишається», «Шляхами подвигу і слави» оживає шкільне життя багатьох поколінь славутчан…

Про шкільний музей як центр виховання та додаткової освіти учнів розповіла ЗДВР ЗОШ І-ІІІст. № 6 В.Д.Талемонюк. За її словами, музей школи відкрив великі можливості для організації самостійної, творчої роботи учнів, став однією із форм розвитку самодіяльності та громадської активності у процесі пошуково-дослідницької роботи та оформлення матеріалів, пов’язаних із історію школи.

Реалізацію проектної діяльності в освітньо-виховній роботі музею школи продемонструвала керівник музею Г.Й.Тарасюк, де у формі мультимедійних проектів представлені учнівські пошукові роботи. Юні краєзнавці працюють не лише над дослідженням заснування та становлення рідної школи, формуванням педагогічного та учнівського колективів, але й цікавляться подальшим життям випускників, допомагають в оформленні експозицій, постійно поповнюють фотогалерею. З особливою гордістю школярі готували проекти, в яких представляли свої генеалогічні дерева сімейних династій учнів школи, де зібрались чотири покоління, котрі навчались в рідній «альма-матер».

Незагоєною раною всіх славутчан є війна на сході України, величезною втратою стала загибель наших земляків під час ООС. Дослідивши долю загиблих випускників школи та героїв Славутчини, учні презентували проект «Герої неоголошеної війни» (кер.Л.О.Іванова), які своїм відеосюжетом розчулили всіх присутніх на семінарі. В знак пам’яті про загиблих випускників школи та учасників ООС створено окремий стенд в музеї історії школи, та рік тому урочисто відкриті меморіальні дошки.

Майже 95 років школа гостинно відчиняє двері першокласникам, та не змінним залишаються її тепло, затишок, велика праця педагогічного колективу. Своїми задумами та творчими планами по оновленню Музею історії школи поділилась директор ЗОШ І-ІІІст. № 6 Л.М.Кондратьєва, тож бажаємо їхньої швидшої реалізації та дякуємо за співпрацю!

Categories: Новини шкіл