Міський огляд-конкурс драматичних колективів
У лютому 2019 року на базі міського Палацу культури відбувся огляд – конкурс драматичних колективів закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста. В огляді – конкурсі взяли участь усі заклади загальної середньої освіти та колектив Будинку дитячої творчості, виступ якого оцінювався поза конкурсом.
Виступи колективів вирізнялися масовістю, яскравістю костюмів, музичним оформленням, артистизмом. Особливо високою виконавською майстерністю, цікавим сценарним задумом, режисерським баченням, чіткою організацією виступів відзначилися постановки: «Глибокі рани дитячої душі» театральної студії «Фора» Будинку дитячої творчості (кер. Приймак Т.Я, Рибіцька С.І., директор Руденко І.В.), соціально – психологічна міні – вистава « Мамо, де ти ?» та «Як мушкетери LEGO рятували» НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» (вчителі Шкляр Л.М., в середній групі – Трочук І.Б, Соколова Н.В. в молодшій групі, директор Зайонц І.М.), «А ну їх, тих фараонів за мотивами п’єси Коломійця ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 (вчитель Бєлова Ж.І., директор Кондратьєва Л.М.). Гарною грою акторів вразив колектив ЗОШ І-ІІ ступенів №7 (кер. Андрієвська О.Я., директор Палій О.Є.).
Доцільними, сучасними декораціями доповнювали виступи юних артистів декорації ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 (кер. Томчук О.В., директор Янісевич І.В.), НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» №5 (вчитель Федорчук Н.П., директор Болкун Г.Л.), НВК «ДНЗ-ЗОШ І ступенів» (кер. Васьківська Г.П, Джурко І.В., директор Владімірова С.А.), НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» (вчителі Трочук І.Б, Соколова Н.В. в молодшій групі, Шевчук Ю.В. в середній групі, директор Зайонц І.М.), театральної студії «Фора» Будинку дитячої творчості кер. Приймак Т.Я, Рибіцька С.І., директор Руденко І.В.), ЗОШ І-ІІ ступенів №7 (кер. Андрієвська О.Я., директор Палій О.Є.).
СБУ закликає мешканців та гостей Хмельниччини бути пильними
Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Хмельниччини бути уважними та обережними.
Для недопущення спроб дестабілізації громадського порядку та протидії розвідувально-підривній діяльності з боку ворожих спецслужб просимо громадян інформувати правоохоронців у випадках наявності інформації:
– про підготовку до скоєння терористичних актів, посягання на життя державного
чи громадського діяча, а також суб’єктів виборчого
процесу;
– про факти посягань на суб’єктів виборчого
процесу, виборчі штаби, окружні чи дільничні виборчі комісії;
– про злочини проти виборчих прав і свобод
громадянина, передбачених статтями 157-160 Кримінального кодексу України.
У разі надходження такої інформації просимо громадян звертатися за телефоном «гарячої лінії» Управління СБУ Хмельницькій області (0382) 65-12-57, 65-72-73, або скористатися електронною скринькою usbu_hml@ssu.gov.ua.
Уся отримана інформація буде ретельно перевірена. Конфіденційність гарантується.
Прес-група Управління СБУ у Хмельницькій області
ОСНОВНЕ ПРО ДПА – 2019
Засідання обласної творчої педагогічної майстерні
СТАНЬ УЧАСНИКОМ ДНЯ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ В НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ «ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ»
21 березня 2019 року в Національному університеті «Острозька академія» відбудеться загальноакадемічний День відкритих дверей.
Під час заходу Ви матимете змогу поспілкуватися з ректором університету, доктором психологічних наук, академіком Міжнародної слов’янської академії наук та АН ВШ України, заслуженим працівником народної освіти України, ветераном праці – Пасічником Ігорем Демидовичем.
Дізнатися більше про освітні програми, що пропонує університет від деканів університету. Про те, чим зайняті спудеї Острозької академії ви зможете почути від Голови Братства спудеїв – Михальчука Богдана.
Визначити особливості та труднощі, що можуть виникнути під час Вступної кампанії – 2019 від відповідального секретаря Приймальної комісій Національного університету «Острозька академія» – Харчук Юлії Юріївни.
Також, ви зможете взяти участь у екскурсії першим навчальним закладом Східної Європи.
Пам’ятайте, що 21 березня всі двері університеті будуть відкриті саме для Вас. Тому Ви з легкістю зможете відвідати заняття та побувати в студентському містечку, щоб подивитися в яких умовах живуть наші студенти.
Участь у Дні відкритих дверей безкоштовна.
На базі академії функціює студентська їдальня. Вартість обіду від 15 до 25 грн.
Для учасників, які потребують проживання на період проведення Дня відкритих дверей необхідно подати заявку не пізніше 14 березня 2019 року та зазначити про це у графі «побажання, пропозиції чи запитання до організаторів заходу».
За потребою, кожен абітурієнт отримає документ-підтвердження про участь у Дні відкритих дверей.
З питань організації приїзду певної школи/класу/групи учнів звертайтеся до контактної особи.
Контактна особа:
Горбач Іванна Вікторівна
e-mail: Ivanna.horbach@oa.edu.ua
тел. (068) 75 14 539
Нагадуємо…
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ СВІТЛО У ВАРВАРІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ
Завершені роботи із оновлення електричного господарства Варварської гімназії, у тому числі замінено біля 100 світильників на нові енергозберігаючі. На дану ціль було передбачено з міського бюджету 120 тис. грн.
Проведені роботи дозволять суттєво скоротити бюджетні витрати на електропостачання та спрямувати їх на покриття інших важливих потреб закладу.
Директор гімназії Любов Мартинюк задоволена «новим світлом» та зазначає: «Окрім того, що світлодіодні лампи є в рази економнішими, ніж старі, вони ще й максимально безпечні як для здоров’я в цілому, так і для очей. Загалом виконано дуже великий обсяг робіт із оновлення системи електропостачання закладу, за що великі слова вдячності».
Практичний семінар «Особливості роботи психолога інклюзивної школи»
Кожна дитина з особливими освітніми потребами повинна мати своє місце в житті, почуватися потрібною. І справа тут не в законах, справа в кожному з нас. У нашій відкритості й готовності простягнути їй руку дружби, у бажанні розділити з нею тривоги, проблеми, створити умови для повноцінного життя.
Одним з основних пріоритетів розвитку сучасної освіти є забезпечення рівних прав на освіту для всіх дітей, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю, дітей з інших соціально вразливих груп.
Тому управлінням освіти виконавчого комітету Славутської міської ради разом і ІРЦ м. Славути у січні 2019 року на базі дошкільного навчального закладу ясла-садок №2 «Подоляночка» проведено навчально-практичний семінар «Особливості роботи психолога інклюзивної школи», учасниками якого були: методист ІМЦ, працівники ІРЦ, практичні психологи ЗЗСО та ЗДО міста, вихователі ЗДО, асистенти вчителів.
Робоча зустріч розпочалася з екскурсії ЗДО№2 «Подоляночка», на базі якого відбувався семінар. Завідувач Шевчук Олена Степанівна презентувала присутнім свій сучасний заклад дошкільної освіти, у якому створені всі умови для розвитку індивідуальних особливостей дітей.
З вітальним словом до учасників семінару звернулася методист ІМЦ Курельчук Л., яка зазначила, що дружна команда ІРЦ міста Славути є важливою ланкою в реалізації усіх сучасних тенденцій в освіті: і у впровадженні інклюзивного навчання в ЗДО та ЗЗСО міста, і в якісному супроводі процесу реалізації концепції Нової української школи в цілому.
Директор ІРЦ Мартинюк В.А. презентувала присутнім систему роботу ІРЦ, звернула увагу на основні завдання, які покликаний вирішувати ІРЦ сьогодні, а саме: проведення комплексної оцінки дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини; надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками з питань організації інклюзивного навчання; надання методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, батькам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги таким дітям.
Теоретичний блок зустрічі продовжила практичний психолог ІРЦ Григорук – Ознамець Зоя Михайлівна. У її виступі акцент було зроблено на тому, що основним принципом інклюзивного навчання є те, що всі діти мають навчатися разом, незважаючи на жодні труднощі чи відмінності між ними, також на соціально-педагогічних та психологічних завданнях реалізації інклюзивної моделі освіти та на сутності процесів адаптації та модифікації.
Після перерви роботу семінару продовжили супер цікавими та змістовними завданнями практичного характеру, які провели в дуеті представники ІРЦ міста Хоменко Н.М. та Григорук – Ознамець З.М. Тьютори ставили складні завдання перед учасниками заходу, після виконання уважно вислуховували результат кожної команди, потім відбувалося обговорення.
На завершення учасники семінару обмінялися думками щодо напрямів та перспектив розвитку інклюзивної освіти та висловили свої сподівання на виваженість кроків у реформуванні спеціальної освіти в Україні. Незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального здоров’я, кожна людина має право на повноцінне життя, освіту, якість якої не відрізняється від якості освіти решти людей. Саме тому одним із пріоритетних напрямів реформування освіти є запровадження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти. Усі учасники даного зібрання щиро дякують дружній команді ІРЦ м.Славути за змістовну, цікаву та корисну зустріч, яка була проведена на високому рівні.!!! Позитивні емоції переповнювали усіх. Нехай ВАМ все вдається, і ВАШІ гарні наміри та великі плани реалізуються. Любові і тепла у ВАШІ серця, адже ВИ обрали нелегку справу – допомагати ближнім!!!!