Стали партнерами у проведенні першого Регіонального форуму «Профільна освіта. Виклики та стратегії»
24-25 червня 2019 року в м. Славуті на базі Славутського обласного ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради проходив Регіональний форум «Профільна освіта. Виклики та стратегії», який є першим із п’яти тематичних заходів присвячених найбільш актуальним питанням реформи освіти в Україні.
Організаторами форуму виступи шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» та Solidarity Fund PL Kyiv, за експертно-організаційної підтримки Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Асоціації об’єднаних територіальних громад, виконавчого комітету Славутьскої міської ради.
Проблематика форуму об’єднала 35 учасників – практиків з числа керівників органів управління громад і малих міст з восьми регіонів України, навколо пошуку ефективних підходів до впровадження профільної освіти, обговорення актуальних питань пов`язаних з цим процесом, обміном досвіду України і Польщі, визначення заходів необхідних для впровадження якісних змін в управлінні освітою.
Фасилітацію заходу здійснювали Айдер Сеїтосманов, лідер та експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Олег Фасоля, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.
Активними учасниками форуму стали міський голова В. Сидор, начальник управління освіти Е. Перепелиця, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 О. Іваненко.
Василь Сидор у вітальній промові наголосив учасникам заходу, що впровадження профільної освіти є одним із стратегічних завдань Славутської міської ОТГ. Впровадження сучасної моделі профільного навчання забезпечить рівний доступ до якісних освітніх послуг.
У секції форуму «Комунікація з зацікавленими сторонами – невід’ємний елемент в процесі впровадження профільного навчання» начальник управління освіти Ельміра Перепелиця ділилася досвідом у форматі конструктивного діалогу щодо організації ефективного профільного навчання із врахуванням викликів та можливостей сьогодення.
Захід виявився надзвичайно плідним. Обговорення актуальних питань проходило в форматі методів «кейсів», «самоанського коло» і «ключових питань». Учасники напрацювали список індикаторів ефективного профільного навчання, які потраплять до нових методичних рекомендацій з впровадження профільної освіти.