STEM- освіта – навчання через дію
28 січня 2020 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся методичний семінар-практикум за темою «Використання інтернет-ресурсу на уроках трудового навчання» (методист ІМЦ Шкляр Л.М.) та майстер – клас STEM-майданчик «Власноруч конструюємо технологічні іграшки» (учитель трудового навчання Гамуза А.А.).
Модератор заходу Шкляр Л.М. ознайомила присутніх зі STEM напрямком – сучасним освітнім трендом, який все більше набуває популярності і в українських школах. Це тренд, на який покладаються величезні надії: популяризація інженерно-технологічних професій серед молоді та можливість зробити успішну кар’єру в технічній сфері. Методист зазначила, що STEM символізує початок нової епохи та відмову від застарілої предметної системи на користь інтегрованого навчання. А саме такий підхід на 100% відповідає компетентнісній концепції Нової української школи.
Учителі ознайомилися з новими формами викладання STEM-предметів, дізналися про успішні освітні практики та ресурси для створення STEAM – проєктів.
Використовуючи РАФТ техніки «Пазл ідей» вчителі визначали переваги та недоліки використання STEАM-освіти в освітньому процесі.
Спільно працювали в командах, створювали моделі самокерованих авто та цікаво захищали свої STEM проєкти.
Учитель технологій Гамуза А.А. провів майстер – клас «Як власноруч конструювати технологічну іграшку». Присутні високо оцінили професіоналізм педагога, креативність ідей та майстерність виконання різних технік: різьблення та випилювання по дереву, обробка металевих виробів, а найбільше вразило моделювання міні-автомобілів. У доробку вчителя від простих моделей авто до самокерованих складних конструкцій, які розвивають швидкість до 70 км/год.
Андрій Адамович продемонстрував, що STEM-освіта- це «навчання навпаки». Ланцюжок «від теорії до практики» у STEM зазвичай зворотний: спочатку – гра, придумування та майстрування пристроїв і механізмів, а вже потім, у процесі цієї діяльності, – опанування теорії і нових знань. Навички критичного мислення та наукові знання, отримані в результаті навчання за STEM, дозволяють дитині вирости новатором – двигуном розвитку людства.
Усі учасники заходу прийшли до спільного висновку, що STEM –освіта вчить дитину бути більш самостійною та відповідальною, формує критичне мислення, навички успішної людини.